Detoxikace organismu

Někdy se člověk necítí dobře. Není nemocný, ani unavený, pouze ví, že jeho tělo by potřebovala doplnit energii. Ideálním způsobem, jak toho dosáhnout je detoxikace organismu, která vás zbaví toxinů, zácpy, střevních potíží, uleví vašemu žaludku a rozjasní pleť. Detoxikace tohle opravdu dokáže. Není to ale všelék.

 

Způsoby detoxikace

Je třeba si uvědomit, že pojem detoxikace je velmi obecný a zahrnuje velmi širokou oblast. Lidé mají nejčastěji zájem o detoxikaci jater, ledvin, střev, žaludku ale i lymfatického systému. V konečném důsledku je proces detoxikace vždy velmi podobný. Stačí si jen vybrat způsob, který vám nejvíce vyhovuje.

 

 

Detoxikace úpravou stravy – toto je ideální způsob, který bych doporučila každému. Vhodnou úpravou stravy a vyloučením některých složek potravy dokážete velmi dobře tělo zbavit všech nepotřebných látek. Příklad jídelníčku si uvedeme v další části tohoto článku.

Detoxikace výživovými doplňky – tento způsob detoxikace je velmi diskutabilní, protože na trhu existuje mnoho přípravků, které fungují naprosto perfektně ale i přípravků, které nefungují vůbec. Pro obyčejného zákazníka je velmi obtížné se v přípravcích zorientovat.

Detoxikační pobyty – je to kombinace více způsobů detoxikace pod dohledem odborníka spojená s relaxací. Můžeme to brát jako jakýsi druh dovolené. Výhodou detoxikačních pobytů je určitě odborná péče zdravotníka a osvědčené postupy. Tento způsob je vhodný zejména pro osoby, které mají tendenci nedodržovat stanovené plány bez silnější motivace.

Ostatní – sem můžeme zařadit způsoby, které se využívají velmi zřídka. Za zmínku určitě stojí například detoxikační čaje, lázně, vaničky, nápoje, tělíska. Stále populárnější jsou detoxikační sirupy (javorové).

 

detox-zeleninovy

 

Detoxikační plán ve zkratce

Ve spolupráci s odborníkem na detoxikaci jsme pro vás připravili jednoduchý detoxikační plán, který vám pomocí úpravy stravy pomůže dosáhnout potřebné výsledky rychle a efektivně.

Na začátek se budete muset rozhodnout, jak dlouho bude probíhat detoxikace. Já doporučuji na začátek 5 denní kúru. To je takový průměr, který vás moc nepotrápí ale výsledky již určitě pocítíte. Později, když budete detoxikační kúru opakovat, můžete období prodloužit.

Ráno po probuzení vypijte sklenici vody se šťávou z poloviny citronu. Je dobré, pokud je citronová voda teplejší, aby žaludek mohl začít okamžitě pracovat. Snídaně by měla přijít s odstupem minimálně 30 minut. Dopřát si můžete zeleninu a ovoce. Zelenina by měla být v převážné míře syrová. Pokud je nutná tepelná úprava, tak jen nad párou nebo ve vodě.

Mezi snídaní a obědem je pauza, desátá se vynechává. Pokud byste to nezvládali, dejte si jablko. Pijte hodně tekutin, zejména čistou vodu, ředěné ovocné šťávy nebo neslazené čaje.

Na oběd si můžete dát celozrnnou rýži s dušenou zeleninou, rybu se zeleninou, rajskou nebo slepičí polévku. Vyhněte se klasickým přílohám. Dalším chodem je až večeře, která by měla být nejpozději v 17:00. Ta by měla mít znovu podobu syrového zeleninového jídla

Během detoxikace nekonzumujte žádné mléčné výrobky, pečivo a nepijte žádný alkohol. Pokud se dokážete na tento čas vzdát kávy, uděláte dobře. Není to ale podmínkou. Velký pozor je třeba dávat na dodržování pitného režimu. Je třeba vypít asi 3 litry čisté vody.

Pokud chcete pomoci vyprazdňování, kupte si v lékárně sypanou vlákninu. Ta vám pomůže zbavit se strávené potravy z tlustého střeva snadno a pohodlně. Do jídelníčku je dobré zařadit i lněná semínka a sušené švestky.

 

 

 


Detoxikace organismu
3.5 (70%) 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *